Jesteś tu: Strona główna » O przedszkolu

Przedszkole Nr 149 „Tęczowa Polanka"

we Wrocławiu położone jest na osiedlu „Karłowice - Różanka".

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po przedszkolu:

Funkcjonuje w wolnostojącym, piętrowym budynku, przystosowanym do realizacji zadań dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na parterze placówki znajduje się hol, szatnie dla dzieci, sale zabaw dla dzieci 3-4 letnich, sala gimnastyczna, gabinet dyrektora oraz sekretariat przedszkola. Na piętrze znajdują się sale zabaw dla dzieci 5-6 letnich, gabinet wicedyrektora, terapeutyczno-kompensacyjny oraz kuchnia.Przedszkole zapewnia w 10 oddziałach 250 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Każda grupa wiekowa liczy 25 osób. Zajęcia z dziećmi prowadzą nauczycielki posiadające kwalifikacje pedagogiczne w zakresie edukacji przedszkolnej.

Dzieci przebywają w jasnych, słonecznych i przestronnych salach przy których znajdują się sanitariaty. Sale zabaw wyposażone są w sprzęt i zabawki dostosowane do potrzeb oraz zainteresowań dzieci.

W przedszkolu znajduje się sala przeznaczona do ćwiczeń z gimnastyki ogólnorozwojowej i korekcyjnej. Jest ona wyposażona w lustro korekcyjne, sprzęt sportowy: różnego rodzaju materace, piłki i laseczki gimnastyczne, równoważnie, drabinki, ławeczki, tunele gimnastyczne, trampolina do ćwiczeń rozwijających sprawność ruchową. Posiadamy bogatą ofertę pomocy do ćwiczeń przeciwko płaskostopiu.

Przedszkole dysponuje bogatą ilością środków dydaktycznych, pomocami pozwalającymi realizować zadania w zakresie edukacji: przyrodniczej, matematycznej, społeczno-moralnej, zdrowotnej, rozwoju mowy i myślenia, kulturowo-estetycznej, muzycznej.

Placówka posiada atrium w którym wyznaczone jest miejsce do prac badawczych, obserwacyjnych oraz prowadzenia upraw sezonowych tzw. „Zielony zakątek".  Do przedszkola przylega plac zabaw o podłożu trawiastym, zadrzewionym od strony ulicy, wyposażony w piaskownice oraz nowoczesne urządzenia do zabaw rekreacyjnych. Dysponujemy sprzętem do prowadzenia zajęć z mini koszykówki, piłki nożnej oraz innych różnorodnych zabaw realizowanych na powietrzu. Przedszkole posiada telewizyjny monitoring obejmujący wejście główne, hol, szatnie oraz plac zabaw.

Podstawowymi formami organizacyjnymi pracy z dzieckiem, dzięki którym nasi wychowankowie rozpoczynają z sukcesem i bez stresu naukę w szkole, są: zabawa, zajęcia z całą grupą, praca w zespołach i praca indywidualna.

Szczególną uwagę zwracamy na:

• edukację przyrodniczą i ekologiczną, gdzie dziecko jest partnerem nauczyciela, aktywnym odkrywcą i badaczem,
  • edukację zdrowotną, której priorytetem jest poznanie i zachęcanie do zdrowego stylu życia,
  • edukację artystyczną, podczas której wprowadzamy i doskonalimy umiejętności plastyczne, muzyczne oraz teatralne,
  • edukację językową, wspomagającą rozwój mowy dziecka,
  • edukację matematyczną, która wspomaga cały rozwój umysłowy dziecka.

Nasze przedszkole jest miejscem bezpiecznym, przyjaznym, otwartym dla dzieci i Rodziców. Panuje tu ciepła, rodzinna atmosfera, sprzyjająca adaptacji, dobremu samopoczuciu dzieci. Każde dziecko jest traktowane indywidualnie i podmiotowo.