szkolnastrona.pl

  • Odwiedziło nas:
    382573 osób
  • Do końca roku:
    310 dni
  • Do wakacji:
    118 dni
Sobota, 2018-02-24
Imieniny:
Boguty, Bogusza
Jesteś tu: Strona główna » Mały Miś w świecie wielkiej literatury

 

"Mały Miś w świecie wielkiej literatury" jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Autorem projektu jest Aneta Konefal, nauczycielka z Przedszkola Pulicznego Nr 1 w Kolbuszowej.


 

Podsumowanie projektu.Początkiem marca najstarsze przedszkolaki z grupy Żabek z żalem pożegnały ostatniego pluszowego Gościa (a właściwie dwóch :-) i tym samym zakończyły projekt "Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury".

Dla przypomnienia był to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami pod patronatem m.in Doroty Dziamskiej,Rzecznika Praw Dziecka M.Michalaka czy ogólnopolskiego czasopisma"Przedszkolne ABC". Jego autorem jest Aneta Konefał. Dlaczego głównym bohaterem projektu jest miś, dodajmy pluszowy. 25.11.2016r. 240 misiaczków z całej Polski wyruszyło więc w niezwykłą podróż literacką. Organizator projektu zaplanował dla każdego z nich trasę składającą się z dziesięciu przedszkoli. Każdy pluszak wraz z przedszkolakami u których zagościł miał okazję wspólnie z dziećmi bawić się, zwiedzać przedszkole oraz najbliższą okolicę, ale przede wszystkim słuchać bajek, czytanych przez nauczycieli. Miś wyposażony był w dzienniczek w którym dzieci wpisywały tytuł czytanej misiowi bajki, wklejały zdjęcie swojej grupy, dedykację na pamiątkę, oraz wpisywały samodzielnie lub przy pomocy nauczyciela swoje imiona. 

 

W grupie X Żabki również wszystko zaczęło się 25.11.2016 kiedy to przedszkolna,przesympatyczna misiaczka Peri zaopatrzona w swój własny dziennik podróży,wyściskana przez każdego przedszkolaka  wyruszyła w swoją podróż.Na bieżąco przychodziły informacje,gdzie aktualnie jest,ale na jej powrót trzeba było poczekać kilka miesięcy.Przedszkolaki nie były jednak smutne gdyż co jakiś czas witały nowego Gościa-pluszowego misia który w ramach projektu odwiedzał nasze przedszkole.Każda taka wizyta była bardzo wyczekiwana a radości w ten dzień nie było końca.Każdy przychodzący do nas miś był niezwykle czule powitany i zaopiekowany, dzieciaki z wielką ochotą włączały swojego gościa w życie codzienne pokazując mu swoje przedszkole. Odwiedziło nas 9 misiaczków z różnych przedszkoli w Polsce. 

 

Byli u nas: Berlinek,Bajkuś,Pysio,Tedi,Pysia,Pysio,Misiowanka,Różyczka i Kudłatek. 

 

Na bieżąco zaznaczaliśmy na mapie Polski z jakiego rejonu dany pluszak przyjechał.Skwapliwie wypełnialiśmy misiowy dziennik oraz czytaliśmy ciekawe książki i opowiadania. 

Dzieci w ten sposób nie tylko przyzwyczajały się do codziennego czytania książek,ale również uczyły się odpowiedzialności, empatii, dzielenia się czy po prostu czerpały radość płynącą z oczekiwania na kolejnego pluszaka. 

W końcu nadszedł ten bardzo długo wyczekiwany przez wszystkich dzień. Początkiem marca do naszego przedszkola Przyjechała Peri! Nasza misiaczka przywiozła ze sobą wiele radości, wypełniony dziennik podróży a dzieci wprost nie mogły się nią nacieszyć. Było przyjęcie powitalne, były uściski i uśmiechy. Misiaczka zasiadła na honorowym "misiowym" miejscu w kąciku książki. Niebawem rozpocznie kolejną wędrówkę - tym razem po domach swoich przedszkolaków, które nowy pomysł przyjęły z wielkim entuzjazmem i już nie mogą się doczekać...Galerie

Opracowanie: szkolnastrona.pl