361949 osób
Jesteś tu: Strona główna » "Mamo, tato,wolę wodę"

Program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!” jest prowadzony przez Żywiec Zdrój nieprzerwanie od 2009 roku przy wsparciu Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka.
Celem programu jest edukowanie dzieci w zakresie pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka i jej znaczenia dla całego środowiska
oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci..
W tej edycji rozszerzono zakres programu o tematy proekologiczne. Znani i lubiani przez dzieci Wodni Superbohaterowie powrócą z nowymi zadaniami. Zdrojek opowie o wodzie, Zosia będzie ekspertką od ochrony środowiska wprowadzając temat recyklingu opakowań PET, a Krzyś zachęci dzieci do sadzenia drzew.

W roku szkolnym 2015/2016 przedszkole zdobyło w programie nagrodę – tablicę edukacyjną
i znalazło się wśród 50 przedszkoli w kraju, które wykonały najciekawsze prace na wystawę „Zdrowa woda” oraz w ciekawy sposób zrealizowały założenia programu.

W programie uczestniczą gr. II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X

Zapraszamy do pobierania materiałów ze strony: https://www.wolewode.pl/