361952 osób
Jesteś tu: Strona główna » "Higiena jamy ustnej i profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym, 3-5 lat"

Celem programu jest zmniejszenie występowania choroby próchnicowej  u dzieci w wieku 3-5 lat poprzez zintegrowane działania edukacyjne i profilaktyczno-lecznicze.

Inicjatorem i koordynatorem programu jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Program realizowany jest we współpracy z:

-          Katedrą i Zakładem Stomatologii Zachowawczej i Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu,
-          Komisją Stomatologiczną Dolnośląskiej Rady Lekarskiej,
-          gabinetami stomatologicznymi,
-          rodzicami,
-          wrocławskimi przedszkolami,
-          Wrocławskim Teatrem Lalek,
-          Wydziałem Edukacji UMW,
-          Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną,
-          wrocławskimi mediami lokalnymi  - gazety lokalne, radio i telewizja, strona internetowa UMW.

Hasła przewodnie programu:

"Niech wiedzą mali i duzi, że zdrowie zaczyna się w buzi”
„Rodzice myją zęby dzieciom”